Karakterfajtk
Vmprok
Nem csillognak, nem brjk a napot huzamosabb ideig, irtznak a szenteltvztl, a fokhagyma sincs j hatssal rjuk, a kar a szvbe azonnali hallt okoz nekik, s nem vltoznak denevrr, a sima tel is megteszi a szmukra, nem alszanak koporsban. Vrt minimum hetente kell inniuk, msknt legyenglnek.
Egy vmpr pont gy nz ki, mint a legtbb ember. A szemfogaik nem hegyesek, szemk nem kariks, fradtnak se nznek ki, szval tlagos emberek. A napfnyt – mint emltettem – nem brjk huzamosabb ideig, egy id utn elkezdenek „gni”(De nem gyulladnak lngra!), ami azt jelenti, hogy furcsa, stt foltok jelennek meg a brkn (legtbbszr kzen, karon). A legersebb vmprok ilyen gs nlkl maximum ngy rt brnak ki a napon, s a vmpr erejtl fggen cskken ez az id. Az gs fjdalmas, ha egy vmpr meggett, akkor vrt kell innia a regenerldshoz. Egy nagyon gyenge vmpr szmra a napfny hallos is lehet. (Kzvetlen napfnyrl beszlnk, rnykban termszetesen tovbb brjk.)
Hogyan vlhat az ember vmprr?
Ktfle mdon.
1) Harapssal: brmilyen ids is legyen az ember, ha tlli az tvltozst, akkor vmpr lehet. Haraps esetn viszont kittel, hogy az alany szve lell, s egyttal meg is hal. Pr ra utn viszont ismt elkezd dobogni a szv, az alany felbred, s immron vmpr. (Az orvosok tetszhalottnak hvjk az ilyen eseteket.) Teht miutn az ember meghalt, felbredt, akkor felttlenl vrt kell innia. Ilyenkor a vrszomj hatalmas, mert ha nem isznak vrt, akkor tnyleg meghalhatnak. (kb egy nap ll rendelkezskre, mg be nem ll a tnyleges hall).
Egy frissen tvltozott vmprnak minden perc a napfnyen egyenl a knok knjval. vekbe telik, mire brmennyi idt is kibrnak a napfnyen, s vrt is naponta/ktnaponta kell inniuk. Ez az idtartam nagyjbl tz v, attl fggen, hogy milyen ids embert vltoztattak t. Egy fiatal test nagyon gyorsan tll a vmprltre, a kzpkorosztlynl vltoz (van akinek knnyebb, van akinek nehezebb), az idsebbek pedig (tven v felett) nehezen lik tl ezt az idszakot, a legtbb meghal.
2) Szletssel: A vmprok is emberek, k is szaporodhatnak. Egy vmpr-vmpr kapcsolatbl legtbbszr vmpr szlethet, de egy vmpr-ember(legyen az varzserej vagy sem) prrostsbl mr nem biztos, hogy vmpr szletik, DE a ksbbi gakon elfordulhat vmpr gyermek, mg nemzedkek utn is. Ezek a csaldok vmprvrrel fertzttek, sokkal rzkenyebbek a mgikus jegyekre, mint pl varzsls, jsls, tndrek jelenlte. A vmprvr viszont kizrja a csald tagjai kztt esetlegesen felbukkanhat jsokat, tndreket s minden ms mgikus lnyt.
Halhatatlansg/kor:
Brhogy is legyen valaki vmpr, azt tudni kell, hogy k se halhatatlanok azonnal. St, a legtbbnek nem is sikerl elrnie ezt az llapotot. De igaz, ami igaz, a vmprok egy bizonyos kor utn lassabban regednek. Ez az idszak rendszerint a tizennyolcadik v betltse utn kvetkezik be, s egszen harminc ves korig tart. Ebben az idszakban mintegy megllnak az regedsben, gy sokkal fiatalabbnak nznek ki, mint a korosztlyuk tbbi tagjai. A harmincadik v betltse utn nagyjbl minden visszall a rendes kerkvgsban, emberi mrtkben regednek, de a lelassuls miatt mg mindig fiatalabbnak tnnek. (Lvn lehet egy vmpr negyven ves is, ha a tizenkilenc-harminc kztt keveset regedtek.)
A halhatatlansg elrse ritka, nehz s veszlyes kldets. Egy vmpr akkor vltozhat halhatatlann, ha ht embert tvltoztatott, azok vrbl ivott az tvltozs eltt s utn, tovbb ehhez mg hozzjn hrom, klnbz tndr vre, egy nagyhatalm js felldozsa telihold idejn, s minimum hrom ves nmegtartztats a fnytl, teht a vmpr egyszer sem mehet ki nappal, nehogy fny rje. (Ha egy vmpr ugyanis sokig nem megy fnyre, akkor a bre elefntcsont fehrr vlik, haja kifakul, szeme szne nagyon vilgosszrke lesz.)
Ha mindez teljesl, akkor vlhat halhatatlann egy vmpr. A hrom v elzrkzs utni telihold idejn ht ember halla adja meg a teljes kortalansgot, de a vmpr nem ihat a vrkbl, msknt kezdhet mindent elrl. (Fontos: a vmprok a vr lttn vrre vgynak, mg ha nem is olyan rg ettek, akkor is. Nehezen tudjk megllni, hogy ne vesztsk el a fejket, csak a leggyakorlottabb, legrutinosabbaknak megy igazn.)
Kpessgeik:
Termszetesen, mint minden termszetfeletti lnynek, nekik is vannak klnleges kpessgeik, amik megklnbztetik ket a tbbiektl. (A fentebb lertakat, mint pl a kor lelassulsa tizennyolc s harminc v kztt.)
Kifinomult rzkels (tapints, zlels, szagls, halls, lts). Fizikailag jobb llkpessggel rendelkeznek, mint brki ms, s ehhez nem is kell nagy erket kifejtenik. Jobb az eszk, tbb dolgot tudnak egyszerre megjegyezni, ezrt jobb tanulk is az iskolban.
A Vr:
Legyen az llati vagy emberi, nekik vrre van szksgk, ahhoz, hogy nappal is kinn lehessenek, illetve, ha tnyleg hetekig nem isznak vrt, akkor hirtelen regedni kezdenek. Nem drasztikus mdon, de pldul a lelassuls idejn (mikor lassabban regednek), akkor bizony ez a vltozs egyik naprl a msikra kialakulhat, s nehezen fordthat vissza. Ha pedig egy vmpr egyltaln nem iszik vrt, akkor olyan, mintha a kiszrads kzelbe kerlne az ember, s szpen, lassan meghal. (Eddig a szintig nagyon kevesen jutnak el, leginkbb az letunt, halhatatlan vmprokra jellemz, akik mr tbb szz vet tltttek a Fldn.)
Tndrek
Nagyon sok sztereotpia szerint a tndrek csak nnem lnyek lehetnek, ami butasg. Daturban az ember knnyen tallkozhat frfiakkal, akik tndrek.
Egy tndr is pontosan olyan, mint az emberek. Nincs hegyes fle, nem alacsonyabb a tbbi embernl, de vannak szrnyaik, s megfelel tants mellett tudnak varzsolni.
Szrnyak:
Tizenkt ves korban jelennek meg elszr a szrnyak, melyek hrom sznben tallhatak meg, de minden j tndrszrny pezsgszn. Ezek a szrnyak ugyanis fnybl vannak, varzserbl, aminek ksznheten a tndreknek nem kell llandan szrnyakkal jrklniuk, el tudjk ket rejteni.
A szrnyakkal rtelemszeren kpesek replsre is, de mrskelten, s nem ajnlatos az egsz vilg eltt pardzni, mert knnyen lebukhat a tndr.
Visszatrve a sznekre. A hrom szn hrom tanulsi folyamatot s mgit jell. A pezsgszn szrnyak az alaptndrek szne, akik se a rossz, se a j mgia fel nem hajlanak. A bbor/vrs szrnyak a gonosz mgia irnt elktelezettek szne, a platina pedig a j tndrek. Vannak tndrek, akik sosem hajlanak el ilyen irnyokba, vannak, akik igen, de a gonosz mgia oldalrl nem lehet mr visszatrni, mg a j tndrek knnyen elbukhatnak.
Hogyan lehet valaki tndr?
Egyfle mdon: szletssel. Legnagyobb esllyel tndr-tndr kapcsolatbl szletik tndr, de tndr-ember (legyen az brmilyen varzserej, vagy sem, kivtel persze a vmprokat) is szlethet tndr. (Kb. 50-50%-os esly van r.) Itt nincs semmifle plusz, ha tndr van az ember csaldjban, attl mg nem lesz egyik gyermeke, vagy annak gyereke tndr, csak ha tndrt vlaszt magnak partnerl.
Tanuls:
A tndrek kort emberi mrtkben szmoljuk, k is ugyangy megregednek s meghalnak, mint az emberek. ltalnossgban elmondhat, hogy mindig a legidsebb tndrcsaldtag tantja meg a legfiatalabbakat a varzslatokra. Kivteles esetekben viszont az is elfordulhat, hogy a tndrtanoncok keresnek maguknak mestert. De az elfogadott, ltalnos s ratlan szably, hogy egy tndr csak a rokontl tanulhat, mert kpes tovbb adni a csald tudst. A mesternl tanult tndreket kinzik, megszljk.
A Tndrek pp ezrt zrt kzssget alkotnak, nem szeretik, ha idegenek prblnak bekerlni kreikbe. Fleg igaz ez az emberekre, hiszen a legtbbjk semmit se tud rluk, tvkpzetekben l.
Varzsls:
A tndreknek nincs szksgk mgikus fzetekre, amulettekre vagy brmi ms trgyakra, k a lnykbl fakad mgit hasznljk, ami teliholdkor tltdik fel. Egy tndr vges szint energival rendelkezik, ha nem tanul s fejleszti magt, ez a vges szint mgia azt eredmnyezi, hogy gyengbb varzslatokat tud csak elvgezni, vagy nagyon hamar kimerlnek a forrsai. Ha egy tndr minden energijt elhasznlta, akkor megbetegszik egy idre, mg a teste megszokja a nulla energiaszintet. (Ilyenkor replni se tudnak.)
Teliholdkor egy tndr kikvnkozik a holdfnybe, szinte vonzza a Hold mgikus kisugrzsa. A nagyobb tndrcsaldok sszegylnek, vacsorkat szerveznek, egytt vrjk a holdfelkeltt. Ez egy igazi nnep a szmukra.
Jsok/ltk
Sima emberek klnleges, mdiumi kpessgekkel. De nem a tipikus mdiumok, hiszen nem ltjk az emberek aurit s hasonlk. Ezrt is hvjuk ket jsoknak avagy ltknak, attl fggen, hogy mit „rkltek”. Jsnak vagy ltnak szletni kell. ltalban random mdon jn el, van, hogy a csald teljesen normlis, de js/lt gyermek szletik. A kpessgek tizenhat ves kortl jelentkeznek, de a ltknak mr korbban is aktv lmaik vannak, nha mr ltnak szellemeket is (gyerekkori kpzeletbeli bartok). Ezek a ltk nagy erkkel rendelkeznek, tehetsgesnek bizonyulnak a mgiban, sokat tudnak megtanulni belle, gyakran krnek tlk ksbb segtsget ms jsok/ltk, vagy tndrek s vmprok.
Jsok:
Krtybl, a csillagokbl, a tenyeredbl jsolnak, megfejtik msok lmait. Varzserej bjitalokat fznek, amuletteket ksztenek, ezrt rgen boszorknyoknak is hvtk ket, de igazi varzslsra nem kpesek. Jrtasak a mgia vilgban.
Ltk:
Ltjk a szellemeket, nha a jvt is, szintn kpesek az lmok megfejtsre. Ers megrzsekkel rendelkeznek, a tapasztaltabb ltk kpesek rints tjn megltni a jvt, megrezni msok hangulatt, rzseit. Nha spontn ledermednek, furcsa ltomsaik vannak, amiket mg k se tudnak hova tenni. Ilyenkor rendszerint a jsok segtenek nekik a ltoms megfejtsben, s ugyangy a jsok is krnek segtsget, ha valamit nem rtenek meg a jslataikbl.
rzk
A szellemvilg rendjt ural emberek, akik egyarnt nyomon kvetik a vmprokat, tndreket, jsok/ltk munkjt, mint a szellemidzkt s a normlis emberekt. Jrtasak a spiritulis erkben, nem tudnak varzsolni, de rtenek a fzetekhez, ismerik az sszes termszetfeletti lny gyengjt.
Rgebben csakis a szellemek rzsvel foglalkoztak. Teliholdkor a temett jrtk, s igyekeztk megakadlyozni a szellemidzk tevkenysgeit, s tkldeni az itt ragadt szellemeket a msvilgra. Manapsg mr csak akkor avatkoznak kzbe, ha a helyzetet msknt nem lehet megoldani. k ugyanis az egyetlenek, akik mindig sszefognak, ismerik egymst, s felismerik az sszes mgikus lnyt. (Fordtva ez nem igaz, az rzket nem lehet felismerni, ahhoz tlzottan is emberiek.)
Egy rz gyakran rendelkezik lti kpessgekkel, s ltalnossgban elmondhat, hogy ltjk a szellemeket is, tudnak velk kommuniklni.
Az rzk nagy mlt csaldok sarjai, legendk keringenek rluk, s mindig komolyan veszik feladataikat. Elsznt, hatrozott, harcos emberek, nem krdjelezik meg sorsukat. rznek is csak szletni lehet, s tizenkt ves kortl kezdve mr kpesek szellemeket tkldeni a msvilgra. Ekkor kezdik meg a tanulst, ekkor avatjk be ket. Az rzket mindig a legidsebb vagy a legersebb csaldtag tantja, ezzel is azt a clt szolglva, hogy felkszltek legyenek az rzi ltre.
rkls:
rz szlethet rz-rz kapcsolatbl, s termszetesen rz-ember (mindegy, hogy tndr, vmpr, js/lt vagy szellemidz [nagyon ritka ez az eset!]) kapcsolatbl is, de szinte szablyszer, hogy az rz-ember kapcsolatokbl csak egy rz szletik, rendszerint az els gyermek. (Erre tessk odafigyelni, ha ilyen csaldon gondolkoztok.)
Az rzk a csaldi nagyknyvben rzik sszes tudsukat, ami rendszerint vszzadokkal ezeltt rdott egy klnleges nyelven, amit csak az rzk hasznlnak. Ez tartalmazza a csaldi legendkat, a csaldft, a mgikus lnyek jegyzkt, a gyengesgeiket. Minden rzt ebbl tantanak.
Datura vrosban ngy ilyen csald l jelenleg, de termszetesen jhetnek j lakknt ms csaldokbl is, de ha a jelenlegi csaldbl ignyelntek, akkor krlek, eltte egyeztessetek velem. Ksznm! (A ngy csaldrl lesz egy kis ismertet is, idk krdse.)
Szellemidzk
A ltkhoz s jsokhoz hasonlan k is random mdon jelennek meg egy-egy csaldban, st, van amikor mr egy tndr-tndr (vagy brmilyen ms, kivtel vmpr) prostsban is szletik szellemidz. k teljesen msok, mint az eddigi fajtpusok. A szellemidzk nagy rsze ugyanis stt. Stt a lelkk, az letk, a stlusuk. Egyszeren olyanok, mint akiket megfertz a hall, ugyanis a szellemidzk (milyen logikusan) szellemeket idznek meg az Alvilgbl, hogy aztn azokat uraljk. Fogsgba ejtik a mi vilgunkban ket, s a tlvilg erejt hasznlva klnfle mgikus kpessgeket halmoznak fel, mint pl.: auralts, lmokba val betekints, megrzsek, gondolatok sszezavarsa, gonosz "varzslatok". Ezek ugyanis a leggyakoribbak.
A szellemidzk a fogsgba ejtett lelkekkel (akiket megidznek) addig lnek egytt, mg azok ert kpesek sugrozni feljk. Minl rgebben halt meg egy ember, s idzik meg szellemt, annl tbb alvilgi tudst kpes tadni az idzjnek. Persze vannak akaratosabb szellemek is, akik nem adjk t tudsukat, az idznek sokat kell tennie azrt, hogy a szellem megbzzon benne.
Ha az idz megkapta a tudst a szellem visszaszll az Alvilgba, s az idznek ezt a folyamatot vgig kell ksrnie, mert gyakori, hogy az rzk beleszlnak a szertartsba, s munkjuk lvn elvehetik az idztl a tudst (ez olyan rzs az idznek, mint mikor valakinek emlkezetkiesse van). Termszetesen az rzk a szellem idzsnek pillanatban is bele tudnak szlni (rgen gyakran bele is szltak) a folyamatokba, s visszakldeni a szellemet. Ilyenkor a szellemidzk hetekig rossz kzrzettel rendelkeznek, mint akiket jl helyben hagytak egy buny utn.
Szellemek idzse s az rzk:
A szellemidzs bonyolult feladat, sok energit ignyel, ezrt mindig teliholdkor vgzik el a szellemidzk, mikor a legersebb a Hold ereje. Egy idzshez szksgk van a szellem maradvnyaira, mint pldul egy hajszl, csontdarab stb. Tovbb egy tndr pr csepp vrre. Ez a legnehezebb, hiszen a szellemidzk nem tudjk megllaptani, hogy ki melyik fajbl szrmazik, csak egymst ismerik fel s az rzket.
Ezutn klnfle pentagrammkat rajzolnak a fldre, gyertykkal rakjk ki a kr szleit (fontos, hogy csak vadonatj, hfehr gyertyt lehet hasznlni), a kr kzepre helyezik a maradvnyokat, majd rcsepegtetik a tndrvrt. Ezutn megszltjk a szellemet, csak r koncentrlnak, mikzben valamifle bvs hvogatt mondogatnak. Ha sikerrel jr az idzs, akkor az idz eltt megjelenik a szellem, de rajta kvl egyik szellemidz sem lthatja, csak az, aki megidzte, s azok, akik automatikusan ltjk a szellemeket. Az idzk a trsaik ltal megidzett szellemeket nem lthatjk.
Nos, az idzs kzben viszont gyakran kzbe jhet valami, mint pldul egy rz, aki megtri a bbjolst, megzavarja a koncentrcit. Rgen nagyon sok rz foglalkozott ezzel, a szellemidzk megakadlyozsra tettk fel az letket, mert az idzk megbolygatjk a szellemvilg rendjt, tiltott hatalomra tesznek szert. pp ezrt ki nem llhatjk egymst.
Teht a szellemidzk alapveten a stt oldalt kpviselik. Van bennk valami gonosz, rejtelmes, fenyeget, amitl kirzza az embert a hideg, hiszen a legtbb kzelben ott a szellem is, amit megidztek.
A szellemek:
Ha egy idz megidzett egy szellemet, akkor az a szellem addig nem trhet vissza az Alvilgba, mg azt egy rz vissza nem kldi, vagy t nem adta sszes alvilgi tudst az idzjnek, viszont ha idkzben meghal az idz, a szellem akkor sem mentesl feladata all. Ha az idznek volt rokona, akkor a legkzelebbi vrrokon eltt jelenik meg, s ezzel idzv tesz az illett, vagy ha nem lt mr rokona az idznek, akkor a szellemek magnyosan bolyongnak a vilgban, mg egy lt vagy js nem segt nekik s viszi el ket a egy rzhz.
Emberek
tlagos emberek, tlagos kpessgekkel. Nhnyan tudnak Datura titkairl, nhnyan pedig nem is sejtik, hogy mik lnek kztk. ltalnossgban elmondhat, hogy akik ismerik a misztikus vilgot, azok tmogatjk ket, rzik a titkokat. A legtbb szemly, akik emberknt ismeri Daturt azok a csaldjuk rvn tallkoztak a termszetfelettivel (pl.: felesge/frje misztikus lny, gyermekei rkltek valamit, a csald vmprvrrel fertztt stb.)
|